Pomoc okołoporodowa

 

 

 

Kiedy między innymi:

 

Umów się na wizytę

Oferuję:

 

 

Pomoc okołoporodowa
 

 

 

Specjalnie dla przyszłych oraz młodych rodziców, a zwłaszcza mam, postanowiłam stworzyć pakiet usług, który będzie dedykowany tylko dla nich. Konsultacje, terapia  oraz pogotowie okołoporodowe, a także warsztaty psychoedukacyjne, mają być odpowiedzią na duże potrzeby młodych rodziców w tym wyjątkowym okresie, a którzy wciąż, pod kątem opieki psychologicznej, mają niewiele możliwości zasięgnięcia profesjonalnej pomocy.

W pierwszej kolejności oferuję konsultacje indywidualne lub dla pary, w ramach których porozmawiamy o tym, co dokładnie przeżywa przyszła lub młoda mama, albo oboje partnerzy, jakie trudności odnajdują w nowej sytuacji. Jeśli wówczas wspólnie stwierdzimy, że chcemy kontynuować pracę, kolejne spotkania odbywać się będą w formie terapii, czyli regularnych, pogłębionych rozmowach w gabinecie. W zakresie pracy terapeutycznej w opiece okołoporodowej  korzystam przede wszystkim z narzędzi jakie oferuje Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach, terapia narracyjna oraz szkoła poznawczo-behawioralna. Pozwala to na sprawną i stosunkowo szybką pracę, która jest tak potrzebna w sytuacji, gdy poród niebawem, albo gdy młoda mama lub rodzice muszą opiekować się swoim dzieckiem, a przeżywają trudności o charakterze emocjonalnym.

Wiem, jak trudne bywają początki z malutkim dzieckiem, ale też i jak ciężko może być już w samej ciąży i to nie tylko na samym jej końcu. Dlatego oferuję możliwość umówienia spotkania w domu lub innym miejscu na terenie Wrocławia wybranym przez mamę, aby zapewnić maksimum komfortu swojej pacjentce. Opcja wizyty domowej nazwana została Psychologicznym Pogotowiem Okołoporodowym i jest szczególnie polecana w sytuacjach kryzysowych.

Aby zawczasu dobrze przygotować się do roli rodzica również pod kątem psychologicznym, proponuję dwugodzinne spotkanie w charakterze warsztatów psychoedukacyjnych, na których to szerzej omówimy sobie takie zagadnienia jak psychologiczny aspekt okresu ciąży, przygotowanie do porodu, zaburzenia emocjonalne po porodzie i radzenie sobie z nimi, budowanie relacji z niemowlakiem, a także nowa definicja związku.